projekty / Klasyczne wille i rezydencje / Rezydencja na wzgórzu

willa klasyczna

Willa została zaprojektowana z zachowaniem klasycznego detalu i proporcji. Jest zaprojektowana na planie kwadratu. Nawiązuje do tradycji willi projektowanych przez Andrea Palladio (1508-1580) i jego Villa Rotonda. Centralny plan z pięknym holem i klatką schodową, robi wrażenie -porządku i stabilności.

projekty willi klasycznych

Willa znajduje się na lekkim wzniesieniu, wśród wspaniałych starych dębów.

willa_palladiańska

Dzięki zastosowaniu wykuszy i okien balkonowych, wnętrze budynku łączy się z ogrodem o każdej porze roku.

classic villa

Projekt wnętrza mojego autorstwa nawiązuje do nurtu klasycznego z nutą nowoczesności. Wspaniałym efektem dla centralnego, otwartego na 2 kondygnacje holu z drewnianymi schodami , okazała się centralna kopuła doświetlająca, i szklana podłoga w holu pierwszej kondygnacji- pod kopułą.

wnętrza klasyczne

Takie rozwiązanie sprawia, że hol i klatka schodowa są dobrze oświetlone światłem dziennym. W nocy hol rozświetla wspaniały kryształowy żyrandol, doskonale uzupełniajacy styl nowoczesny , ale klasyczny . Oświetlenie do wnętrza  doskonale dobrała  Ania Kiełczewska z firmy GOEMI.

Projekt  rezydencji powstał w mojej pracowni jako kopleksowe rozwiązanie dla całości inwestycji. Rzeczowo i pogodnie rozwiązywane problemy przez inwestora, podczas budowy,  sprawiły, że praca dla Niego była ogromną przyjemnością.

W budynku zastosowano wiele najnowocześniejszych rozwiązań w sferze instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalacji gruntowego wymiennika ciepła, detali budowlanych ze zminimalizowaniem mostków cieplnych. Ta udana realizacja dowodzi, że projekty domów nowoczesnych to także projekty rezydencji. Wizualizacje projektu,  zdjęcie z budowy także w albumie Picasa