projekty / Klasyczne wille i rezydencje / Rezydencja na wzgórzu

Ten wspaniale prezentujący się budynek, na leśnym wzgórzu uzyskał w sierpniu 2013 roku, pozwolenie na użytkowanie .

Kiedy zobaczyłem działkę- zbocze niewielkiego wzniesienia porośniętego mieszanym lasem- przyszedł mi pomysł willi centralnej w duchu renesansowej architektury Andrea Palladia. Do istniejącej na dzialce nieskładnej zabudowy - ostatnie zdjęcie w galerii poniżej, z 2008 roku - prowadził długi podjazd od ulicy. Przekonałem inwestorów, że nie należy adaptować istniejącej zabudowy , a to co powstało w jej miejscu przewyższyło wizualnie nasze oczekiwania. Daleka pespektywa z jakiej ogląda się willę czyni z niej prawdziwą rezydencje. Willa powstała w latach 2009-2013 w Podkowie Leśnej. Klasycyzujaca bryła doskonale wpasowuje się w otoczenie budynków stylu klasycznego i dworkowego  istniejącej, przedwojennej zabudowy Miasta Ogrodu .

Willa została zaprojektowana z zachowaniem klasycznego detalu i proporcji. Projekt wnętrza mojego autorstwa nawiązuje do nurtu klasycznego z nutą nowoczesności. Wspaniałym efektem dla centralnego, otwartego na 2 kondygnacje holu z drewnianymi schodami , okazała się centralna kopuła doświetlająca, i szklana podłoga w holu pierwszej kondygnacji- pod kopułą. Takie rozwiązanie sprawia, że hol i klatka schodowa są dobrze oświetlone światłem dziennym. W nocy hol rozświetla wspaniały kryształowy żyrandol, doskonale uzupełniajacy styl nowoczesny , ale klasyczny . Oświetlenie do wnętrza  doskonale dobrała  Ania Kiełczewska z firmy GOEMI.

Projekt  rezydencji powstał w mojej pracowni jako kopleksowe rozwiązanie dla całości inwestycji. Rzeczowo i pogodnie rozwiązywane problemy przez inwestora, podczas budowy,  sprawiły, że praca dla Niego była ogromną przyjemnością.

W budynku zastosowano wiele najnowocześniejszych rozwiązań w sferze instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalacji gruntowego wymiennika ciepła, detali budowlanych ze zminimalizowaniem mostków cieplnych. Ta udana realizacja dowodzi, że projekty domów nowoczesnych to także projekty rezydencji. Wizualizacje projektu,  zdjęcie z budowy także w albumie Pacasa