projekty / Domy jednorodzinne z naszej pracowni / Tradycyjny dom wiejski

W tym indywidualnym projekcie zrealizowano ideę powiązania tradycyjnej architektury z nowymi technologiami. Z tradycyjnej architektury, pochodzą detale rodem z XIX wiecznych budynków wiejskich z Francji - z obszaru Dordogne i Angielskich z rejonu Cotswolds.

inspiracje- projekt indywidualny

Prezentowane zdjęcia z internetu:

https://www.my-french-house.com/property-in-france/boussac-gueret-creuse-nouvelle-aquitaine/farmhouse/81262

https://www.countrylife.co.uk/property/20-beautiful-properties-sale-across-france-seen-country-life-198767

http://goodwinclassichomes.blogspot.com/2012/08/architecture-of-cotswolds-part-1.html

A akwarela autorstwa Grahama Bootha  https://www.grahamebooth.com/

Z architektury tradycyjnej przejeliśmy w projekcie konstrukcje budynku i tradycyjne materiały budowlane. Dla stworzenia dobrej atmosfery wnętrza ściany są jednorodne wykonane z ceramiki. Ceramika jest odpowiedzialna za bardzo dobrą akumulację ciepła i regulator wilgotności.

Poza tymi podobieństwami z tradycyjnymi rozwiązaniami budowlanymi budynków wiejskich , zaprojektowano bardzo ciepłe i oddychające przegrody budowlane (ściany zewnętrzne i dach) , trzy szybowe okna drewniane, wentylacje z odzyskiem ciepła .

Tajemnice techniczne i budowlane

W budynku zaprojektowano warstwę ocieplenia otaczającą całe wnętrze budynku, bez przerw i bez mostków cieplnych. Warstwy podłogowego ocieplenia łączą się z warstwą ocieplenia pod ścianami zewnętrznymi.  

projekt _indywidualny_kluszewski

Schemat :

i rysunek z detalami

Na zdjęciu poniżej posadowienie drzwi balkonowych w warstwie ocieplenia. Dzięki użyciu wsporników stalowych można było wypełnić przestrzeń pod progiem, 20 cm warstwą ocieplenia.