projekty / Stajnie, ośrodki jeździeckie / ośrodki jeździeckie / Ośrodek jeździecki dla Mistrzyni w ujeżdżeniu

Nowoczesny ośrodek jeździecki w pobliżu Warszawy , zaprojektowany z myślą o specjalizacji w treningu dresażu. W projektowaniu wykorzystano doświadczenia mistrzyni w ujeżdżeniu i doświadczenia z jeździectwa naturalnego w rozplanowaniu stajni tworzonych z myślą o koniu. W projekcie znalazły się nowatorskie rozwiązania w pozyskiwaniu energii z nawozu końskiego i elektrowni fotowoltaicznej. Woda z biologicznej oczyszczalni ścieków i woda deszczowa, będzie wykorzystywana do systemu zraszania parkurów i podlewania trawiastych padoków.

17 czerwca 2016, Inwestor uzyskał prawomocną decyzje o pozwoleniu na budowę Ośrodka.

a obecnie ośrodek można obejrzeć na poniższym filmie z treningu:

W programie ośrodka znalazła się kryta ujeżdżalnia , dwie stajnie, dwa kryte lonżowniki, dwie kryte karuzele, pomieszczenia socjalne, klubowe, pomieszczenia magazynowe i pokoje hotelowe. Ośrodek zostal rozplanowany na działce o powierzchni  2,86 ha w okolicach Wołomina. W projekcie architektonicznym przywiązywałem ogromną wagę do dobrostanu koni- ich przywiązania do stada, potrzeby dużej ilości świeżego, czystego powietrza i światła dziennego. Koń w dobrym nastroju , wypoczęty to zupełnie inny koń, od tego, który jest skazany na ciemną i wilgotną, duszną izolatkę w większości stajni w okolicy. Dobre wyniki w hodowli i sporcie zaczynają się od dobrze zaplanowanej stajni z przyjazną obsługą.

W zrealizowanej stajni jest bardzo dużo światła dziennego, dzięki zastosowaniu dużego świetlika dachowego i okien w każdym boksie.

Fotoreportaż z budowy tego ośrodka jeździeckiego tutaj .

a film z treningu na hali ujeżdżalni tutaj.Pięknie się to przentuje i w dzień i w nocy.

No i lonżownik!