projekty / Stajnie, ośrodki jeździeckie / ośrodki jeździeckie / Ośrodek jeździecki dla Mistrzyni w ujeżdżeniu

Nowoczesny ośrodek jeździecki w Krubjach Górkach w okolicy Wołomina , zaprojektowany z myślą o specjalizacji w treningu dresażu. W projektowaniu wykorzystano doświadczenia mistrzyni w ujeżdżeniu i doświadczenia z jeździectwa naturalnego w rozplanowaniu stajni tworzonych z myślą o koniu. W projekcie znalazły się nowatorskie rozwiązania w pozyskiwaniu energii z nawozu końskiego i elektrowni fotowoltaicznej. Woda z biologicznej oczyszczalni ścieków i woda deszczowa, będzie wykorzystywana do systemu zraszania parkurów i podlewania trawiastych padoków.

17 czerwca 2016, Inwestor uzyskał prawomocną decyzje o pozwoleniu na budowę Ośrodka. Nie wszystko udało się zrealizować do końca, ale to co już jest robi duże wrażenie.

To oczywiście popularna Stajnia Jadran. Obecnie ośrodek można obejrzeć na poniższym filmie z treningu:

W programie ośrodka znalazła się kryta ujeżdżalnia , dwie stajnie, dwa kryte lonżowniki, dwie kryte karuzele, pomieszczenia socjalne, klubowe, pomieszczenia magazynowe i pokoje hotelowe. Ośrodek zostal rozplanowany na działce o powierzchni  2,86 ha w okolicach Wołomina. W projekcie architektonicznym przywiązywałem ogromną wagę do dobrostanu koni- ich przywiązania do stada, potrzeby dużej ilości świeżego, czystego powietrza i światła dziennego. Koń w dobrym nastroju , wypoczęty to zupełnie inny koń, od tego, który jest skazany na ciemną i wilgotną, duszną izolatkę w większości stajni w okolicy. Dobre wyniki w hodowli i sporcie zaczynają się od dobrze zaplanowanej stajni z przyjazną obsługą.

W zrealizowanej stajni jest bardzo dużo światła dziennego, dzięki zastosowaniu dużego świetlika dachowego i okien w każdym boksie.

Fotoreportaż z budowy tego ośrodka jeździeckiego tutaj .

a film z treningu na hali ujeżdżalni tutaj.Pięknie się to przentuje i w dzień i w nocy.

Poniżej widok czworoboku w hali ujeżdżalni z antresoli dla trenerów i sędziów.

Dużem atutem treningu w tej hali jest widok na otoczenie obiektu- starodzrzew parku od południowego wschodu i pola uprawne od północnego zachodu.

Na długich bokach hali znalazły się dwie antresole- jedna większa z widokiem na wnętrze hali i na czworobok zewnętrzny, druga mniejsza z przeznaczeniem dla trenerów i sędziów. Na  zdjęciu poniżej antresola większa- która może pełnić rolę sali konferencyjnej, lub klubu jeździeckiego , lub kawiarni.

No i lonżownik średnicy 18 m!

 

 zewnątrz lonżownik wygląda tak:

 

a hala tak:

 

hala ujeżdżalni