Indywidualny projekt klasycznej willi- projekt przeszedł pełną drogę w naszej pracowni- od wstępnej koncepcji do projektów wykonawczych. Pozwolenie na budowę uzyskano na wiosnę 2021, obiekt w budowie.

W czasie realizacji czasem pojawiają się pomysły zmiany niektórych form, albo kolorystyki. do chwili pozwolenia na użytkowanie projekt cały czas jest otwarty. Poniżej różne formy wieży i kolorystyki stolarki okiennej i drzwiowej.

 

Na tej wizualizacji okna i drzwi zewnętrzne wkolorze białym , a okna i drzwi zewnętrzne wieżyw kolorze szarym oliwkowym RAL 7033

 

A tutaj cała stolarka okienna i dzwiowa w kolorze RAL 7033

Ruszyła budowa i tu parę szczegółów realizacji:

Budynek jest w całości posadowiony na płycie. Pomiędzy ścianą a płytą została zaprojektowana i wykonana warstwa 10 cm szkła piankowego Perisul

 

Ściana zewnętrzna jest zaprojektowana i realizowana jako jednorodna z pustaka ceramicznego szlifowanego Heluz Family gr 50 cm.

 

 

Taka ściana nie wymaga dodatkowego docieplenia i spełnia wymagania Warunków Technicznych 2021 dopuszczalnego współczynnika U ścian zewnętrznych 0,20 W/m2K- Heluz deklaruje 0,14 W/m2K . Paroprzepuszczalnoś i duża akumulacja cieplna ściany zapewni sabilną i zdrowy poziom wilgotności i temperatury we wnętrzu z minimalnym udziałem urządzeń wentylacyjnych i ogrzewania i chłodzenia. 

W projekcie zadbano o zminimalizowanie mostków cieplnych , przy priorytecie uzyskania naturalnej zdrowej atmosfery wenątrz budynku- patrz artykuły:

Oddychające materiały budowlane- oddychajacy dom

Jak i gdzie ucieka ciepło z budynku

Heluz oferuje pełny system ścian , nadproży, stropów, osłony wieńców.

 

 

Pustaki muruje się na dostarczoną przez firmę ciepłą zaprawę