projekty / Kolekcja projektów indywidualnych na Lato 2021 / Hala do pokazów koni arabskich

Hali krytej ujeżdżalni do treningu i pokazów koni arabskich. Pozwolenie na budowę z listopada 2020. Ruszyła budowa i przez zimę zostały wylane fundamenty.

Hala ujeżdżalni może być aranzowana w różny sposób w zależności od potrzeb. W wersji do codziennych treningów hala posiada plac ujeżdżeniowy z podłożem kwarcowym o wymiarach 30m x60m.Trybuny są budowane w zależności od potrzeb :

trzy rzędy siedzeń na trybunach(180 osób), 40 osób na antresolach w obserwatoriach i duży plac 30m x 60m
wersja 2 
8 rzędów siedzeń na trybunach 560 osób +40 osób w obserwatoriach , plac do konkursów ujeżdżeniowych lub pokazów-20m x 60m
wersja 3
plac 20m x 60m na pozostałej części parteru budujemy podest  i rozstawiamy stoliki z krzesłami - imprezy z pokazami dla małej ilości osób- 100-150

W czasie realizacji pojawiły się wątpliwości, czy decyzja o hali bez okapów , wykończonej  blachą trapezową, jest zgodna z oczekiwaniami estetycznymi hodowców koni Arabskich. Dlatego też została zaprojektowana inna szata hali ujeżdżalni :

Poniżej w galerii porównanie elewacji i brył. Która Wam się bardziej podoba?

 

Ruszyła budowa hali ujeżdżalni. Nie przypomina jeszcze wizualizacji powyżej ale pewnie niedługo zobaczymy podobne kształty. Na zdjęciu poniżej widok północnej ściany hali.


 

Słupy gotowe na zachodniej ścianie hali

Mocowanie dzwigara na słupie żelbetowym- detal który trzeba umocować niezwykle precyzyjnie.

Na szczęście stopy zostały wylane przed wiosennym wysokim poziomem wody gruntowej .