Konsultacje projektów ośrodków jeździeckich


Rozpoczynamy  konsultacje projektów stajni, rozplanowania i funkcjonalności ośrodków jedzieckich


 

4Horses Consulting wraz z Pracownią Architektoniczną Jacka Kluszewskiego  zaprasza do  konsultacji ośrodków jeździeckich.

  • Jeśli masz działkę i chciałbyś się dowiedzieć czy możliwa jest tam realizacja Twojego wymarzonego ośrodka jeździeckiego, stajni, parkuru , ujeżdżalni- skonsultuj go z nami.
  • Jeśli masz już stajnię i chciałbyś ją wyposażyć w najnowsze rozwiązania technologiczne, poprawić jej funkcjonalność, poprawić dobrostan koni-  skonsultuj go z nami
  • Jeśli masz już projekt i chciałbyś usłyszeć lub zapoznać się z opinią fachowców od projektowania i realizacji ośrodków hipicznych- skonsultuj go z nami.
  • Jeśli jesteś projektantem i nie masz doświadczenia w projektowaniu stajni, ośrodków jeździeckich , parkurów , padoków , mini padoków, ośrodków hipicznych do organizacji zawodów- skonsultuj go z nami
  • jeśli jesteś studentką, studentem który boryka się z tematyką projektowania stadnin, stajni , ośrodków jeździeckich, ośrodków hodowli koni- skonsultuj go z nami.

Oceniamy i doradzamy w zakresie:

  • przydatności urbanistyczno- fukcjonalnej terenu pod zabudowę  
  •  projektowania funkcji i technologii stajni , ośrodków jeździeckich, 
  • rozwiązań architektonicznych i ich wpływie na dobrostan koni, 
  • zastosowania norm hodowlanych i norm budowlanych w projektowaniu stajennym
  • wyposażeniu ośrodków jeździeckich w nowoczesne rozwiązania

 Po co konsultacje?
Analizując trafiające do naszych firm tzn 4horses https://www.4horses.com.pl/ i Pracowni Architektonicznej Jacka Kluszewskiego https://www.kluszewski.com.pl/ projekty a czasem już zrealizowane obiekty często mają wspólną wadę:
bardzo dużo uwagi poświęcają technice , technologii, wygodzie trenerów, jeźdźców, publiczności- a minimum dla dobrostanu koni. Projektowane stajnie są ciemne, bez wentylacji , lub z bardzo słabą wentylacją. Konie nie mają możliwości kontaktu ze stadem, ani alternatywy przebywania na zewnątrz lub wewnątrz. Przeważnie wzorcem są XIX wieczne stajnie kiedy koń był traktowany jak maszyna robocza, przebywał w stajni tylko w nocy, i nie zwracano uwagi na jego potrzeby komfortu psychicznego.
Zdobycze behawioryzmu zwierzęcego , psychologii koni, jeździectwa naturalnego- pozwalają współcześnie projektować i budować stajnie i ośrodki hipiczne, gdzie konie będą się czuły lepiej i odwdzięczą się lepszą współpracą w sportach konnych. Ta idea przyświeca nam przy tworzeniu i wyposażaniu nowych ośrodków i tą wiedzą chcielibyśmy podzielić się  w ramach konsultacji. Pora już najwyższa, żeby stajnie przestały przypominać więzienia o podwyższonym rygorze gdzie w imię źle pojętej dbałości o konie, odmawia im się światła dziennego , możliwości kontaktu ze stadem i pozbawia możliwości eksplorowania otoczenia.

Aby konie miały lepiej!!!