WIELKA ŚWIĄTECZNA PROMOCJA KONSULTACJI OŚRODKÓW JEŹDZIECKICH


Rozpoczynamy bezpłatne konsultacje projektów stajni, rozplanowania i funkcjonalności ośrodków jedzieckich


 

4Horses Consulting wraz z Pracownią Architektoniczną Jacka Kluszewskiego  ogłasza
 świąteczną  promocje bezpłatnych konsultacji ośrodków jeździeckich.

  • Jeśli masz działkę i chciałbyś się dowiedzieć czy możliwa jest tam realizacja Twojego wymarzonego ośrodka jeździeckiego, stajni, parkuru , ujeżdżalni- skonsultuj go z nami.
  • Jeśli masz już stajnię i chciałbyś ją wyposażyć w najnowsze rozwiązania technologiczne, poprawić jej funkcjonalność, poprawić dobrostan koni-  skonsultuj go z nami
  • Jeśli masz już projekt i chciałbyś usłyszeć lub zapoznać się z opinią fachowców od projektowania i realizacji ośrodków hipicznych- skonsultuj go z nami.
  • Jeśli jesteś projektantem i nie masz doświadczenia w projektowaniu stajni, ośrodków jeździeckich , parkurów , padoków , mini padoków, ośrodków hipicznych do organizacji zawodów- skonsultuj go z nami
  • jeśli jesteś studentką, studentem który boryka się z tematyką projektowania stadnin, stajni , ośrodków jeździeckich, ośrodków hodowli koni- skonsultuj go z nami

Promocja bezpłatnych konsultacji rozpoczyna się w poniedziałek 18 listopada i kończy 23 grudnia 2019
Oceniamy i doradzamy w zakresie:

  • przydatności urbanistyczno- fukcjonalnej terenu pod zabudowę  
  •  projektowania funkcji i technologii stajni , ośrodków jeździeckich, 
  • rozwiązań architektonicznych i ich wpływie na dobrostan koni, 
  • zastosowania norm hodowlanych i norm budowlanych w projektowaniu stajennym
  • wyposażeniu ośrodków jeździeckich w nowoczesne rozwiązania

 

O co chodzi z tą  promocją
Analizując trafiające do naszych firm tzn 4horses https://www.4horses.com.pl/ i Pracowni Architektonicznej Jacka Kluszewskiego https://www.kluszewski.com.pl/ projekty a czasem już zrealizowane obiekty często mają wspólną wadę:
bardzo dużo uwagi poświęcają technice , technologii, wygodzie trenerów, jeźdźców, publiczności- a minimum dla dobrostanu koni. Projektowane stajnie są ciemne, bez wentylacji , lub z bardzo słabą wentylacją, niskie , ciemne i duszne. Konie nie mają możliwości kontaktu ze stadem, ani alternatywy przebywania na zewnątrz lub wewnątrz. Przeważnie wzorcem są XIX wieczne stajnie kiedy koń był traktowany jak maszyna robocza, przebywał w stajni tylko w nocy, i nie zwracano uwagi na jego potrzeby komfortu psychicznego.
Zdobycze behawioryzmu zwierzęcego , psychologii koni, jeździectwa naturalnego- pozwalają współcześnie projektować i budować stajnie i ośrodki hipiczne, gdzie konie będą się czuły lepiej i odwdzięczą się lepszą współpracą w sportach konnych. Ta idea przyświeca nam przy tworzeniu i wyposażaniu nowych ośrodków i tą wiedzą chcielibyśmy podzielić się  w ramach konsultacji. Pora już najwyższa, żeby stajnie przestały przypominać więzienia o podwyższonym rygorze gdzie w imię źle pojętej dbałości o konie, odmawia im się światła dziennego , możliwości kontaktu ze stadem i pozbawia możliwości eksplorowania otoczenia.