projekty / Domy jednorodzinne z naszej pracowni / Budynek pasywny w Grodzisku Mazowieckim

Ciepły , nowoczesny, ze zdrową atmosferą, bardzo ekonomiczny w eksploatacji,  budynek w Grodzisku Mazowieckim

Budynek jednorodzinny piętrowy , wykonany w technologii ceramiki Porotherm . Ściany zewnętrzne wykonano z pustaka ceramicznego Porotherm 25 DRYFIX klejonego zaprawą  Porotherm DRYFIX ((piana poliuretanowa).  Docieplenie to 25 cm grubości warstwa styropianu z domieszką grafitu Thermonium Plus Fasada.

Przy budowie tego budynku zastosowano rozwiązania systemowe firmy Wienerberger - stropy , nadproża, sciany wewnetrzne i zewnętrzne. Ceramika zapewnia przyjazną dla człowieka atmosferę we wnetrzach- to znaczy przyjazna wigotność w zakresie 40-60% i duża bezwładność cieplna ścian i stropów, co przyczynia się do stabilnej temperatury we wnętrzu, mimo zmieniajacej się na zewnatrz gwałtownie aury.

Budowa trwała od września 2012 rokudo pozwolenia na użytkowaniu wydanego przez Pimb we wrzesniu 2014 roku.

W projekcie opracowałem  innowacyjne sposoby unikania mostków cieplnych przy posadowieniu budynku i przy posadowieniu okien balkonowych o dużej masie. Technologia została opublikowana  w książce  konstruktorów z Politechniki Lubelskiej : Grudzinska, Ostanska, Zyczynska "Low energy and passive buildings" . Budowę i detale opisałem w artykułach "Budowa domu pasywnego na trzy sposoby - według projektów indywidualnych" , a badania termowizyjne w artykule "Badania termowizyjne budynku pasywnego"